Posted ByJubileusz 375-lecia KBS w Śremie i 20-lecia Jego reaktywacji połączony ze Zjazdem Delegatów ZKBS RP

W dniach 12-13 czerwca gościliśmy w siedzibie naszego bractwa liczne grono szanownych braci z całej Polski z Zarządem Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP na czele.
Pojawili się u nas goście z zaprzyjaŁºnionego miasta Bergen w Niemczech, których to powitaliśmy dnia 11 czerwca podczas uroczytej kolacji, wktórej uczestniczyli również włodarze naszego miasta. Właściwe obchody naszego święta rozpoczęły się 12 czerwca, kiedy to powitaliśmy w siedzibie bractwa Szanowne Siostry i Braci wraz z pocztami sztandarowymi.
Po obfitym sniadanku ustawilismy sie i barwnym pochodem ulicami Śremu zademonstrowalismy siłę ruchu kurkowego w Polsce. Przemarsz zakończył się uroczystą mszą świętą wraz z pocztami sztandarowymi, którą odprawił nasz bracki kapelan ks. Marian BRUCKI. Podkreślił on wyraŁºnie rolę, jaką na przestrzeni wieków odgrywało śremskie bractwo na ziemi sremskiej, a także zasługi reaktywowanego już bractwa we współczesnym Śremie.
Następnie po złozeniu kwiatów pod pomnikiem poległych na Placu 20 PaŁºdziernika barwny korowód udał sie pod salę JEDYNKA, gdzie oficjalnie rozpoczęto Zjazd Delegatów Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. Równolegle rozpoczęła się rywalizacja w licznych konkurencjach strzeleckich w siedzibie bractwa. Ku uświetnieniu uroczystości, tradycyjnie już, wieczorem odbył się Bal Jubileuszowy. Następnego dnia po balu
kontynuowano zmagania strzeleckie, którym towarzyszył cały czas otwarty bufet z zacnymi smakołykami. Zwieńczeniem strzeleckiej rywalizacji było strzelanie do kura na stadionie sportowym według zasad europejskich. Wszystkim pocztom sztandarowym oraz wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za uswietnienie uroczystości swoją obecnością.
Zdjęcia i wyniki strzelań można zobaczyć klikając w poniższe przyciski.

%d bloggers like this: