Król A.D. 2019 po raz drugi !!!

Posted By

Takiego strzelania jeszcze nie było! Za sprawą brata Michała MIELCARKA, który oddał najcelniejszy strzał do głównej tarczy zawodów, strzelanie o tytuł Króla Żniwnego A.D. 2019 zapisze się w annałach historii śremskiego bractwa kurkowego. Strzał ten był już drugim najlepszym w tym roku, a tym poprzednim w maju brat Michał zapewnił sobie tytuł Króla Kurkowego. Tym samym po raz pierwszy w historii bractwa zdobył podwójne królestwo. To naprawdę niesamowity sukces. Serdecznie gratulujemy! Rankiem dnia 08.09.2019 r. jeszcze nic takiego wyniku nie zapowiadało. Ustępujący Król Żniwny Stanisław Graczyk tradycyjnie ugościł braci i zgromadzonych gości uroczystym śniadaniem w siedzibie bractwa. Stamtąd orszak bracki wśród dźwięków śremskiej orkiestry pomaszerował ulicami Śremu na Mszę Św. w Kościele Farnym. Następnie oddano honorowe wystrzały na Placu 20 Października, gdzie delegacja wraz z włodarzami naszego miasta i powiatu złożyła kwiaty pod pomnikiem pomordowanych śremian. Ten sam gest wykonali bracia na strzelnicy w Zbrudzewie, gdzie kwiatami i zniczami uczczono pamięć tam pomordowanych mieszkańców naszego miasta. Dopiero wtedy rozpoczęto strzelanie. Głównego wygranego zawodów już znacie, a w pozostałych konkurencjach tryumfowali: Ryszard Szukowski – tarcza bracka z karabinu, Artur Osiński – tarcza bracka z pistoletu, Mikołaj Popławski tarcza punktowa karabin oraz tarcza przyjaźni braci z Bergen, kura zestrzelił Jędrzej Koliński, a najlepszy do tarczy punktowej z pistoletu okazał się nasz nowy podwójny Król – Michał Mielcarek.


%d bloggers like this: