XV Turniej Służb Mundurowych i Administracji Państwowej

Posted By

W sobotę 25.03.2017 r. odbył się XV Turniej Strzelecki Służb Mundurowych i Pracowników Administracji Państwowej.
Dwudziestu trzech zawodników z 9 drużyn rywalizowało o Puchary Burmistrza Śremu i Szable Starosty Śremskiego.
Rywalizacja przebiegała w sympatycznej atmosferze, a na stanowiskach strzeleckich każda drużyna starała się wywalczyć wspaniałe puchary fundowane przez Burmistrza Śremu. W wyniku sportowej, zdrowej rywalizacji największy puchar powędrował do żołnierzy z 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych w składzie Grzegorz Baszko, Michał Mielcarek i Marcin Kłosiewicz (234 pkt.) Drugie miejsce zajęła drużyna Aresztu Śremskiego – Henryk Mor, Maciej Socha i Dariusz Kuderski (226 pkt.), natomiast najmniejszy, ale równie okazały, puchar powędrował do braci kurkowych z KBS Śrem – Damian Łabutka, Hubert Łabutka i Artur Osiński (218 pkt.). Zacięta walka w klasyfikacji indywidualnej musiała zakończyć się dogrywką tzw. „dostrzeliwaniem” po jednym strzale z karabinka i pistoletu. W jej wyniku pierwsze miejsce zajął Maciej Socha z Aresztu Śledczego, a drugie Michał Mielcarek z 6 batalionu dowodzenia Sił Powietrznych obaj wystrzelali po 84 pkt. Natomiast 3 miejsce i ostatnia z 3 okazałych szabli fundowanych przez Starostę Śremskiego, powędrowała do Huberta Łabutki (80 pkt.) z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Śremie.
Pucharek fundowany przez KBS Śrem dla najlepszej zawodniczki Turnieju powędrował natomiast do Pani Martyny Pelczyk z drużyny KBS Książ Wlkp.